O mnie

Moja przygoda z książkami rozpoczęła się lata temu, na poziomie, kiedy książki gryzie się jeszcze jako niezidentyfikowane kanciaste obiekty. W dalszej jej części siadywała ze mną mama i czytywała "Małą księżniczkę" oraz przeróżne dziwne baśnie, które jak dziś wiemy, nie do końca przeznaczone są dla dzieci - Andersen i Grimm to znane w Europie adresy.
Kiedy uzyskałam już większą świadomość wyboru, bywało różnie, dobrze i źle. Dobrze, bo trafiało na Tolkiena i Sapkowskiego, źle bo na Pamiętniki księżniczki i Eragona
Dziś jest to wybór rozciągnięty między przeróżnych autorów, działy, formę, tematykę, choć mam dużą słabość do lektur związanych z Drugą Wojną Światową oraz fantastyką w szerokim dość pojęciu zarówno fantasy jak i science fiction. I nie zgodzę się, że te książki są o niczym - są o czymś więcej, bo odpowiednio napisane przedstawiają poziom nierzeczywisty, poziom świata materialnego i jeszcze jakąś mądrą myśl jednocześnie, jeśli wprawne oko potrafi czytać między wierszami (i nie mówię tu o Trudi Canavan...).

Co do mnie - jestem studentką farmacji we Wrocławiu, oraz pasjonatką fantastyki szeroko pojętej. Uwielbiam gry komputerowe (Skyrim, Gothic, Heroes etc), soundtracki z nich oraz filmy związane głównie z historią i fantastyką. Poza tym bawi mnie wszelkie rękodzieło pokroju szydełkowania, wytwarzania biżuterii z muliny, rzemyków i koralików (nie przepadam za składaniem z gotowych komponentów..) rysowania i malowania. Zamiast telewizji oglądam gameplaye u ROJOV13, Rocka czy Seta ;)